Szkolenia są jedną z najlepszych metod zdobycia wiedzy, uzupełnienia wykształcenia, doskonalenia umiejętności oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wiele instytucji naukowych i doradczych, które zajmują się tematyką rolniczą, organizuje takie spotkania - zarówno dla doradców i producentów rolnych, jak i swoich pracowników. Dzięki szkoleniom możliwy jest bezpośredni transfer wyników badań naukowych do praktyki rolniczej, dotarcie z aktualnymi informacjami do odbiorców w różnych rejonach Polski, integracja środowiska osób zaangażowanych w rolnictwie, a przede wszystkim wymiana poglądów, konfrontacja doświadczeń, dyskusja między naukowcami i specjalistami a doradcami i producentami rolnymi. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla intensywnie rozwijającego się współczesnego rolnictwa.
Szkolenia, a tym samym upowszechnianie i wdrażanie do praktyki wiedzy z zakresu szeroko rozumianego rolnictwa, mają pomóc w uzyskiwaniu płodów rolnych jak najwyższej jakości. Tylko plony spełniające wymagania prawa żywnościowego są bezpieczne dla ludzi i gwarantują wysoką pozycję polskiej żywności na rynku krajowym i europejskim.
Projekt realizowany w ramach Dotacji Celowej MRIRW na 2023
Obszar 1: Ochrona roślin oraz ograniczanie zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się organizmów kwarantannowych i stosowaniem
środków ochrony roślin.
Zadanie 1.3: Prowadzenie internetowej Platformy Sygnalizacji Agrofagów
Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy
Ulica: Władysława Węgorka 20
60-318 Poznań
tel. +48 61 864 90 75
fax +48 61 864 91 20
Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów